Jak przygotować kapustę kiszoną będąc na diecie ketogenicznej

Rola błonnika w diecie ketogenicznej

Sfermentowana żywność jest świetna dla osób na diecie ketogenicznej. Probiotyki, które pomagają twojemu organizmowi przejść w stan ketozy, pomagają również zmniejszyć gazy i wzdęcia. Ponadto zapobiegają one wchłanianiu zbyt dużej ilości tłuszczu. Oto kilka łatwych przepisów na zrobienie własnych. – Zacznij od średniej zielonej kapusty, łyżki stołowej soli niejodowanej i kwartalnego słoika.

Sfermentowane pokarmy są bogate w probiotyki

Jeśli jesteś na diecie ketogenicznej, możesz nie zdawać sobie sprawy, jak dobre dla Twojego zdrowia są sfermentowane pokarmy. Sfermentowana żywność jest zazwyczaj bogata w węglowodany, ale pomaga organizmowi trawić inne pokarmy. Na szczęście niektóre pokarmy są bogate w probiotyki, nie będąc przy tym zbyt słodkimi. Oto trzy przykłady. Na początek, jogurt. Jogurt jest doskonałym źródłem probiotyków i zwykle ma wysoką zawartość węglowodanów.

Jogurt to pierwsza żywność, która przychodzi na myśl, gdy słyszysz “probiotyki”. Ale upewnij się, że kupujesz greckie lub inne marki z żywymi aktywnymi kulturami. Chcesz również uniknąć tych, które mają dodany cukier lub słodziki. Na przykład, 7-oz pojemnik greckiego jogurtu ma 146 kalorii i tylko 2,46 g tłuszczu sat. Zawiera również 7,88 gramów węglowodanów i cukru oraz 19,9 gramów białka.

Soja to kolejne doskonałe źródło probiotyków. Produkty sojowe wytwarzane ze sfermentowanej soi są bogate w probiotyki. Pamiętaj jednak, aby wybierać te z pieczęcią “Live & Active Cultures”. Jogurt może zawierać nawet 100 milionów kultur probiotycznych na gram, więc upewnij się, że sprawdzasz etykietę. Nawet jeśli nie tolerujesz laktozy, nadal możesz cieszyć się jogurtem. Wiele firm produkuje obecnie także jogurty wegańskie i bez nabiału.

Sprawdź:  Kto może stosować dietę keto na trądzik?

Pomagają organizmowi przejść w ketozę

Dodanie kapusty kiszonej do codziennej diety to świetny sposób na wsparcie celów diety ketogenicznej. Jest ona pełna probiotyków i błonnika, z których oba pomagają Twojemu organizmowi w przejściu w stan ketozy. Zawiera również wysokie stężenie witaminy K2, która chroni Twoje serce przed wapniem zatykającym tętnice. Witamina K2 zmniejsza również ryzyko wystąpienia choroby serca o 57%, zmniejszając ryzyko rozwoju choroby serca o prawie połowę. Pomaga również utrzymać zdrowie kości poprzez aktywację pewnych związków, które wiążą wapń i wspierają zdrowe trawienie.

Jeśli myślisz o rozpoczęciu diety keto, ważne jest, aby wiedzieć, że kapusta kiszona jest przyjazna keto i pomaga w utracie wagi. Dieta keto może być świetną odskocznią do zdrowych nawyków i nowo odkrytej energii. Pamiętaj jednak, że ten plan żywieniowy wiąże się z długoterminowymi zmianami w Twoich codziennych nawykach. Dodanie kapusty kiszonej do diety może pomóc Ci osiągnąć cele, jednocześnie oferując pyszny posiłek, który utrzyma Cię w pełni.

Pomagają zmniejszyć gazy i wzdęcia

Niedawna metaanaliza w World Journal of Gastroenterology wykazała, że kapusta kiszona może pomóc zmniejszyć objawy zespołu jelita drażliwego (IBS), czyli IBS. W badaniu przeanalizowano dane od 1 793 osób, które cierpiały na te objawy. Naukowcy stwierdzili, że wysoka zawartość probiotyków w kraucie może pomóc złagodzić ból i gaz. Zawiera również wiele minerałów, w tym potas, żelazo, cynk, miedź i magnez.

Sfermentowana żywność, jak kapusta kiszona, zawiera probiotyki, które wspomagają trawienie i utrzymują zdrową florę jelitową. Sfermentowane warzywa, takie jak kapusta, są łatwiejsze do strawienia niż surowe odmiany, co może pomóc w łagodzeniu problemów trawiennych. Sfermentowana kapusta jest również dobrym źródłem folianów, składnika odżywczego o wielu korzyściach. Wspomaga podział komórek i produkcję DNA.

Pomagają utrzymać cię przed wchłanianiem zbyt dużej ilości tłuszczu

Jednym z najlepszych pokarmów do jedzenia podczas diety ketogenicznej jest kapusta kiszona. Ten sfermentowany pokarm jest pełen witamin i minerałów, ale być może jego największą zaletą jest obecność probiotyków. Bakterie w kapuście kiszonej mogą pomóc w zwalczaniu szkodliwych bakterii w jelitach, poprawiając trawienie i ogólny stan zdrowia. Dodatkowo kapusta kiszona zawiera błonnik, który pomaga dłużej czuć się sytym i zmniejsza szanse na podjadanie.

Sprawdź:  Jakie witaminy brać na diecie ketogenicznej

Probiotyki, znajdujące się w kiszonej kapuście, to pożyteczne bakterie, które równoważą florę jelitową i zapobiegają skutkom ubocznym wywołanym przez antybiotyki. Proces fermentacji pozostawia również jedzenie z niewielką lub żadną ilością węglowodanów netto. Zawiera 1,4 grama węglowodanów netto na 100 gramów, co czyni go doskonałym dodatkiem do diety ketogenicznej. Ponadto kapusta kiszona ma wysoką zawartość błonnika i jest świetnym źródłem witamin i minerałów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane